Senzomotorický koberec

Senzomotorický koberec je využiteľný vo vnútri, ale aj vonku. Jednotlivé drevené časti sa prichytávajú suchým zipsom, a tak si deti môžu jednoducho a hravo vyskladať svoju cestičku na cvičenie. Pri tom rozvíjajú svoju fantáziu, kreativitu, jemnú motoriku a kritické myslenie. Veľmi prospešnou je už samotná chôdza po ňom, ktorá nohy pekne precvičí, nastimuluje a premasíruje, ale tréning môže byť aj cielený, kedy sa posilňuje celý balančný systém tela. Pri malých deťoch to môže byť obyčajná hra "pexeso", kedy môžu nôžkami hľadať rovnaké drevené tvary. Odporúčame dať na začiatok a koniec koberčeka dlhú paličku, resp.aj po jeho bokoch, pretože vďaka týmto paličkám koberček udržiava pekný vystretý stav. Samotný koberček sa udržiava pomerne ľahko, dobre sa vysáva alebo sa len vytrúsi a diely sa znova prichytia. Koberec je skladný, keď sa po odstránení jednolivých dielov dá zrolovať do veľkosti krabice od topánok. Neodporúčame prať v práčke, pretože koberček je protišmykovo ošetrený po celej dĺžke.

Čo obsahuje základný senzomotorický koberec?

Koberček obsahuje 45 drevených dielov, ktoré boli vyrobené z jaseňového a bukového masívneho dreva s FSC certifikátom. Všetky diely sú ručne brúsené a viac razy kontrolované, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť pri používaní. Diely nie sú spracované pásovo mimo Slovenska pre dosiahnutie čo najnižšej ceny, ale sú vyrábané ručne v malej rodinnej prevádzke. Každý jeden dielik obsahuje aj pridanú hodnotu akou je láska, energia a precíznosť, pretože drevo spomedzi všetkých prírodných materiálov dokáže túto energiu uchovať a odovzdať ďalej čo najlepšie. 🙂

V čom sa líši koberček Barewood od ostatných na trhu?

Už na prvý pohľad, čím sa koberček líši je koncept variability. Jednotlivé diely si môžu deti vyskladať podľa vlastnej fantázie vďaka podlepeniu suchým zipsom. Vytvárajú si vlastné obrázky a príbehy, a preto je pre nich radosť po koberčeku chodiť. Vďaka nápadu so suchým zipsom sú všetky naše výrobky navzájom kombinovateľné, čo sa dá využiť aj cielene v profesionálnom tréningu. Napr. pri balančných doskách si ich tréneri vedia podlepiť dielikmi z koberca, a tým dostanú cvičenca presne do potrebnej polohy.

inštruktáž AKo koberček správne používať od fyzioterapeutky 👀